ISTOK: Porazi Dinama i Pčinje

Vranjski Dinamo je u petom kolu Srpske lige «Istok» poražen od Trajala iz Kruševca rezultatom 1:2, poluvreme 0:0, ali su i poraz domaćeg tima i pobeda gostiju ostali u senci teške povrede igrača Vranjanaca Nikole Savića u 11. minutu.

Saviću je posle oštrog starta Pavlovića slomljena noga, transportovan je u Klinički centar u Nišu, zbog ove nemile scene vidno su bili potreseni svi na stadionu «Jumka», igrači oba tima i 500 ljubitelja fudbala, a fudbaler Trajala je u suzama napustio teren zbog teške povrede napadača vranjskog srpskoligaša.

Meč između Trajala i Dinama odlučen je u nastavku, udarcem sa 20 metara Milisavljević je u 60. minutu iznenadio golmana Vranjanaca Mladenovića, a Terzić je u 65. udvostručio prednost Kruševljana.

Jedini gol za Dinamo, koji se do kraja susreta nije predavao, postigao je Spasić iz jedanaesterca u 85. minutu.

Posle ovog kola Dinamo je na 13. mestu na tabeli sa jednim bodom, a u narednom šestom kolu gostuje u Trgovištu gde će ga u derbiju Pčinjskog okruga dočekati domaća Pčinja.

Fudbaleri Pčinje izgubili su susret sa Dubočicom u Leskovcu rezultatom 2:1, poluvreme 2:1.

Meč je rešen u prvom pluvremenu, Savić je realizovao šansu u devetom minutu, a na 2:0 povisio je isti igrač iz jedanaesterca u 37. minutu, dok je jedini gol za goste iz Trgovišta postigao M. Petrović u 43. minutu.

Pčinja sa jednim osvojenim bodom zauzima 14. poziciju na tabeli Srpske lige «Istok», a u narednom šestom kolu u Trgovištu je domaćin vranjskom Dinamu.