Odbornica u Skupštini grada Vranja, Dragana Đorđević reagovala je nakon tvrde roditelja budućih učenika Gimanazije „Bora Stanković“ o gašenju IT smera u ovoj školi.
Saopštenje Dragane Stanković prenosimo u celosti i bez dodatnih izmena.
Đorđević: Učenici ne smeju biti taoci sukoba administrativnih odluka
Kao neko ko se godinama bavi obrazovanjem, a posebno kao bivša učenica Gimnazije „Bora Stanković“, izražavam ozbiljnu zabrinutost povodom informacija o navodnom ukidanju IT smera u ovoj obrazovnoj ustanovi.
Nedopustivo je da se budućnost učenika koji su svojim trudom i uspehom izborili mesto na ovom smeru dovodi u pitanje zbog nesuglasica unutar ustanove ili institucionalnih nejasnoća.
Mladi ne smeju biti taoci bilo kakvih sukoba ili administrativnih odluka. Uprava škole i Ministarstvo prosvete imaju obavezu da roditeljima i učenicima pod hitno i jasno saopšte sve činjenice ovog nemilog događaja i obezbede stabilne uslove za nastavak nastavnog procesa, u skladu sa dosadašnjim planom.
Zahtevam hitnu reakciju nadležnih, punu transparentnost i rešenje koje u prvi plan stavlja interese učenika i njihovu budućnost.
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.
