Igor Zlatković, odbornik Skupštine grada Vranja i advokat Dragana Antića koji je danas priveden na informativni razgovor u Policijskoj stanici u razgovoru za portal InfoVranjske.rs ističe da je privođenje Antića izvršeno protivzakonito.
Privođenje je izvršeno bez uručivanja poziva od strana policije i suprotivno Zakonu o krivičnom postupku , imajući u vidu da je isti priveden u svojstvu građanina, rekao je Zlatković.
Advokat dodaje da je dugo vreme nije znalo šta je sa Draganom Antićem, sve do trenutka kada su otišli u Policijsku stanicu i prijavili otmicu Antića.
Zlatković napominje da je Antiću telefon bio nedostupan, i da nije nije znao gde se nalazi, a iz dežurne službe policije, takođe nisu znali gde je sam Antić.
Tokom postpupka prijavljivanja u prostorijama PU Vranje, volšebno se pojavio Dragan Antić u prisustvu četvorice inspektora, kaže Zlatković.
On dodaje da obaveljen pretres stana Antića po naredbi Višeg suda u Beogradu.
Nikakvi predmiti niti tragovi krivičnog dela koje mu se stavlja na teret nisu pronađeni, a osumnjičen je za krivično delo „Pozivanje na nasilnu promenu ustanovg uređenja“, pri tome nije nam saopšteno šta mu se konkretno stavlja na teren i kojim radnjama je eventualno izvršio navedeno krivično delo, završio je Zlatković.
On na kraju dodaje „da je ovakvo postupanje, zapravo zastašivanje građana u njihovoj borbi protiv kopanja litijuma u Srbiji i da apsolutno nema nikakve potpore u zakonu da se vrši njihovo hapšeje a po najmanje zbog napred navedenog krivičnog dela“.
Pored Zlatkovića, pretresu je prisustvovao i narodni poslanik iz Vranja Slobodan Petrović.
Podsećamo, Antić je optužen za „rušenje ustavnog poretka“ i tom prilikom je priveden na informativni razgovor.
16:56 – Antić osumnjičen za RUŠENJE USTAVNOG PORETKA
Dragan Antić osumnjičen je za rušenje ustanovg poretka, saznaje portal InfoVranjske.rs koji uživo prati razvog događaja ispred strana optuženog.
Kako saznajemo pretres stana Dragana Antića biće uskoro završen, kada ćemo objaviti i izjave samog Antića, ali i advokata Igora Zlatkovića.
Podsećamo, Dragan Antić bio je jedan od ključnih kandidata za odbornike Grada Vranja koji je prijavio izbornu krađu selima oko Vranja.
POLICIJA UŠLA U STAN DRAGANA ANTIĆA
U toku današnjeg dana, 8. avgusta, 2024. godine, u Policijsku upravu Vranja, priveden je Dragan Antić aktivista i odbornik Skupštine Grada Vranja
Portal InfoVranjske.rs trenutno se nalazi ispred strana Dragana Antića, gde je u toku pretres nekretnine od strane pripadnika policije u Vranju.
U stanu se pored policije i Antića nalaze advokat Igor Zlatković i narodni poslanik Slobodan Petrović.
Pretres stana vrši se po nalogu Višeg suda u Beogradu.
Gospode,Boze.Kao da se nalazim u Zoni sumraka Ne mogu da verujem sta citam.Jedan profesor iz Vranja ce da rusi ustavni poredak u Srbiji.Molim vas objavljujte sta se desava sa covekom ja i moja porodica smo veoma uznemireni ovakvim postupanjem prema jednom postenom coveku .
Pa sto ne uhapse vucica i pretresu mu stanove jer on je vec milijardu puta rusio ustav ove drzave.ili nemaju dovoljno policajaca da mu pretresu sve nekretnine koje ima.drzi se anticu narod je uz tebe sto jace udaraju narod ce biti jos jaci
Naš sajt koristi kolačiće da bi normalno funckionisao. Ako nastavite da koristite našu veb-stranicu ili kliknete "Prihvatam sve", saglasni ste sa korišćenjem naših kolačića. Ipak, možete izabrati "Podešavanje kolačića" kako bi sami izabrali šta želite da delite sa nama.
Ova veb lokacija koristi kolačiće da poboljša vaše iskustvo dok se krećete kroz veb lokaciju. Od toga, kolačići koji su kategorisani kao neophodni se čuvaju u vašem pretraživaču jer su neophodni za rad osnovnih funkcionalnosti veb stranice. Takođe koristimo kolačiće trećih strana koji nam pomažu da analiziramo i razumemo kako koristite ovu veb lokaciju. Ovi kolačići će biti sačuvani u vašem pretraživaču samo uz vašu saglasnost. Takođe imate opciju da isključite ove kolačiće. Ali odustajanje od nekih od ovih kolačića može uticati na vaše iskustvo pregledanja.
Funkcionalni kolačići pomažu u obavljanju određenih funkcija kao što je deljenje sadržaja veb lokacije na platformama društvenih medija, prikupljanje povratnih informacija i druge funkcije trećih strana.
Kolačići za performanse se koriste za razumevanje i analizu ključnih indeksa učinka veb stranice koji pomažu u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posetioce.
Analitički kolačići se koriste za razumevanje načina na koji posetioci ostvaruju interakciju sa veb-sajtom. Ovi kolačići pomažu u pružanju informacija o metrikama broju posetilaca, stopi posete samo jedne stranice, izvoru saobraćaja itd.
Kolačići za oglašavanje se koriste da bi posetiocima pružili relevantne oglase i marketinške kampanje. Ovi kolačići prate posetioce na veb lokacijama i prikupljaju informacije za pružanje prilagođenih oglasa.
Neophodni kolačići su apsolutno neophodni za pravilno funkcionisanje veb stranice. Ovi kolačići anonimno obezbeđuju osnovne funkcionalnosti i bezbednosne karakteristike veb stranice.
Gospode,Boze.Kao da se nalazim u Zoni sumraka Ne mogu da verujem sta citam.Jedan profesor iz Vranja ce da rusi ustavni poredak u Srbiji.Molim vas objavljujte sta se desava sa covekom ja i moja porodica smo veoma uznemireni ovakvim postupanjem prema jednom postenom coveku .
Pa sto ne uhapse vucica i pretresu mu stanove jer on je vec milijardu puta rusio ustav ove drzave.ili nemaju dovoljno policajaca da mu pretresu sve nekretnine koje ima.drzi se anticu narod je uz tebe sto jace udaraju narod ce biti jos jaci
Tako treba da nije kriv nebi ga hapsili, policija radi svoj posao.
Zastrašuju, spinuju, privode, sve u cilju prodaje i trovanja zemlje. Narod je rekao svoje:
NEĆEŠ KOPATI!