Surduličani pevajući iz Kragujevca

Surdulički Radnik u četvrtom kolu Super lige zabeležio je prvu pobedu i to na gostujućem terenu u Kragujevcu protiv domaćeg Radničkog 1923 rezultatom 1:0, poluvreme 1:0.

Gol odluke postigao je napadač surduličkog superligaša Milovanović u 13. minutu, koji je spretno iskoristio pas Bibera i savladao golmana Kragujevčana iz neposredne blizine.

Prvo poluvreme pripalo je gostima iz Surdulice koji su propustili nekoliko dobrih prilika za golove, ali Spasić, Jokić, Simonović i Milovanović nisu imali sreće da se upišu u strelce, dok su domaćini propustili dve prilike preko Mirića i Varjačića.

Detalj sa meča FOTO You Tube

U drugom delu igre Radnik se malo povukao i taktički zrelom igrom onemogućio rivala da se nađe u izglednim šansama, izuzimajući odličnog Mirića koji je bio glavna opasnost za odbranu gostiju.

Trener Radnika Igor Bondžulić ocenio je da je njegov tim dobro ušao u meč.

Znali smo da nas očekuje teška utakmica zbog velike podrške navijača domaćih. Ušli smo dobro u utakmicu i uspeli da iz prve ozbiljnije prilike postignemo gol. Do kraja prvog poluvremena imali smo dosta šansi, ali ih nismo iskoristili. Radnički je u drugom delu dominirao, mi smo se svesno povukli i nismo dozvolili ozbiljniju šansu – rekao je trener Bondžulić.

Radnik se posle ovog kola nalazi na šestom mestu na tabeli sa šest osvojenih bodova.