Super liga: Zatajili strelci Radnika i Kolubare

Surdulički Radnik i Kolubara iz Lazarevca u petom kolu Super lige igrali su nerešeno 0:0 u meču sa mnogo prilika za golove koje strelci oba tima nisu iskoristili.

U prvih pola sata domaći su propustili nekoliko odličnih prilika koje Spasić, Bogdanović, Oreščanin i Bogdanovski nisu iskoristili, a gosti su prvu priliku imali u 30. minutu, kada je Surduličanin Jokić glavom šutirao u sopstvenu prečku, a u istom minutu Kočović promašio okvir gola Ranđelovića.

U 39. minutu Kolubara je ostala sa 10 igrača, jer je Nikolić dobio drugi žuti karton i morao da ode u svlačionicu, a do kraja prvog poluvremena šanse su propustili da realizuju Bakić za Lazarevčane i Babić i Jokić za Surduličane.

U drugom delu igre Radnik je imao više od igre sa skoro 70 odsto poseda lopte, šanse su imali Jokić, Bogdanović, Spasić i Subotić, dok se Kolubara uglavnom branila sa igračem manje i dve prilike koje nisu iskoristili Đokić i Kočović.

Junak meča na Gradskom stadionu u Surdulici bio je golman gostiju Stanivuković koji je fenomenalnim odbranama sačuvao svoju mrežu i Kolubari doneo bod u gostima.

Dragan Radojičić, novi šef stručnog štaba Radnika, debitant na klupi surduličkog superligaša, ima primedbe na način igre svojih izabranika, uz pohvale za maksimalno zalaganje na terenu.

Komplikovali smo, a tako se nismo dogovorili. Kolubara se sjajno branila, a golman Stanivuković je branio odlično, pa su gosti sa igračem manje osvojili bod. Moji igrači su dali maksimum, izmene su bile sa ciljem da bi bili opasniji pred golom Kolubare, ali nismo bili hrabri u završnici. Nastavljamo sa radom i verujemo da dolaze bolji dani za Radnik, rekao je Radojičić.

Radnik se posle petog kola sa dva osvojena boda nalazi na pretposlednjem, 15. mestu na tabeli Super lige, a u narednom šestom kolu u Lučanima igra protiv domaće Mladosti, ekipe koja je na 13. poziciji takođe sa dva osvojena boda.