Super liga: Vredan bod Radnika u Ivanjici

Surdulički Radnik je u 11. kolu Super lige u Ivanjici igrao nerešeno 2:2, poluvreme 0:0 i na debiju novog trenera Dragana Perišića osvojio vredan bod.

Surduličani su prema prikazanoj igri i posedu lopte na meču sa Javorom zaslužili i pobedu koju su nesrećno i nespretno propustili u finišu meča.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, Radnik je imao više prilika, ali ih Danoski, Jokić, Medić, Spasić i štoper Stevanović nisu iskoristili, dok je domaći Javor imao samo jednu polušansu Ivelje.

Ivanjičani su na početku drugog dela igre krenuli ofanzivno prema golu Radnika, Gigić je bio nedovoljno precizan, a zatim je Nikolić uputivši prvi udarac Javora u okvir gola zatresao mrežu gostiju – 1:0 za domaće.

Spasić je izjednačio u 68. minutu, a Danoski iz jedanaesterca u 76. doveo Radnik u voćstvo.

U 84. minutu rezultat je takođe iz jedanaesterca poravnao Gigić koji je postavio konačan ishod ovog triler meča na stadionu kraj Moravice.

Novi trener Radnika Dragan Perišić je realno ocenio ovaj susret.

Nerešen rezultat je najpravedniji. Raduje me odnos mojih igrača. Kvalitet kojim raspolažemo iskoristili smo i došli do vrednog boda, istakao je Perišić.

Surduličani se posle ovog kola i dalje nalaze na poslednjem, 16. mestu na tabeli sa četiri osvojena boda.

U narednom 12. kolu, Radnik u Sudrulici u nedelju 18. septembra dočekuje ekipu beogradskog Partizana.