Super liga: Važna pobeda Radnika

Surdulički Radnik je u drugom kolu play out faze šampionata Super lige na svom stadionu pobedio Radnički iz Niša rezultatom 1:0, poluvreme 0:0.

Gol odluke postigao je defanzivac Sadik Abubakar u 69. minutu, kada se najbolje snašao u gužvi pred golom Nišlija koju je izazvao pas Radulovića i doneo svom timu važne bodove u borbi za opstanak u Superligi.

Prvi deo igre pripao je Radničkom, ali nisu iskoristili nekoliko prilika od kojih je najbolja bila šansa Belakovića u 31. minutu.

Surduličani su u drugom poluvremenu bili bolji i nadmoćniji tim, stvorili su nekoliko šansi, ali ih nisu iskoristili Radulović i Subotić.

Slavoljub Đorđević, trener surduličkog superligaša, bio je zadovoljan ishodom ovog neizvesnog i borbenog susreta.

«Čestitam mojim momcima na zasluženoj pobedi, ali i Radničkom na fer i korektnoj igri. Ovo je bila teška i neizvesna utakmica, prvi deo je pripao Nišlijama, a drugi nama i tada smo postigli gol i osvojili neophodne bodove», ocenio je trener Đorđević.

Radnik se posle ovog kola nalazi na 14. mestu na tabeli sa 27 bodova.

U narednom trećem kolu plau out-a, Surduličani u Kruševcu u nedelju 30. aprila igraju protiv domaćeg Napretka, tima koji na tabeli Super lige zauzima 10. poziciju sa 37 bodova.