Super liga: Surduličanima slađi bod

Surdulički Radnik je u trećem kolu play out faze šampionata Super lige sa Metalcem iz Gornjeg Milanovca igrao nerešeno 3:3, poluvreme 1:1.

U dinamičnoj i utakmici koja je obilovala rezultatskim preokretima, postignuto je šest golova i propušteno nekoliko prilika na obe strane, a domaći tim je na kraju bio zadovoljniji osvojenim bodom, dok su gosti mogli jedino da žale zbog dva izgubljena boda koja su im mnogo važnija u borbi za opstanak.

Radnik je poveo golom Subotića u drugom minutu, izjednačio je evrogolom Krajišnik u 27, što je bio konačan rezultat prvog dela igre.

U nastavku Stojić je doveo u voćstvo goste iz Gornjeg Milanovca golom u 57. minutu, Subotić je poravnao rezultat u 63, Spasić doveo Radnik u voćstvo od 3:2 pogotkom u 66. minutu, a konačan ishod susreta postavio je Grbović u 78. minutu.

Najbolje prilike za golove propustili su Babić za Radnik i Cvetković za Metalac.

Radnik se posle trećeg kola doigravanja u šampionatu Super lige nalazi na 11. mestu na tabeli sa 39 bodova, a Metalac je i dalje na poslednjoj, 16. poziciji sa 29 bodova.

U narednom četvrtom kolu play out faze prvenstva Super lige, Surduličani su domaćini Spartaku iz Subotice, koji zauzima 12. mesto na tabeli sa 38 bodova, a taj meč je na programu u ponedeljak drugog maja.