Super liga: Surduličani miroljubivo sa lalama

Surdulički Radnik je u osmom kolu Super lige na svom stadionu igrao sa Vojvodinom iz Novog Sada nerešeno 1:1, poluvreme 1:0.

Prvih 20 minuta susreta proteklo je u ofanzivnoj igri oba rivala, ali je Spasić propustio priliku da dovede Radnik u voćstvo, a zatajili su i napadači Vojvodine, Zukić i Baraj koji nisu bili precizni.

Spasić je u 21. minutu bio najsnalažljiviji u šesnaestercu gostiju i Radnik je poveo sa 1:0.

Do kraja poluvremena Novosađani su propustili nekoliko prilika preko Traorea, Baraja i Vidakova, a Surduličanin Jezdimirović je na kraju prvog dela igre šutirao u golmana gostiju Simića.

Vojvodina je na početku drugog poluvremena preuzela inicijativu, šut Lazarevića odbranio je Ranđelović, a u 48. minutu Busnić je na pas Milosavljevića zatresao mrežu domaćina i poravnao rezultat.

Posle izjednačenja usledila je ravnopravna igra gotovo bez šansi za golove, izuzimajući šuteve Bjekovića i Surduličanina Nedeljkovića, pa je nerešen rezultat konačan ishod susreta u kome je Radnik pokazao da polako izlazi iz krize.

Posle ovog meča Surduličani su na pretposlednjem, 15. mestu na tabeli Super lige sa tri osvojena boda.

U narednom devetom kolu Radnik gostuje u Beogradu gde ga na «krovu» dočekuje domaći Voždovac.