Super liga: REMI u SURDULICI – sledi PARTIZAN

Surdulički Radnik je u 26. kolu Super lige na svom stadionu igrao nerešeno 0:0 sa ekipom Javora iz Ivanjice.

Radnik je imao više od igre, naročito u prvom poluvremenu, ali su njegovi igrači propustili dobre šanse za golove, pre ostalih, Makarić, Radulović, Danoski i Oreščanin.

Gosti su popravili svoju igru u drugom poluvremenu, ali je Gojković bio nespretan pred golom odličnog čuvara mreže Surduličana Ranđelovića, a Kembel je pogodio stativu.

Radnik je izgoreo u želji za pobedom, a Ivanjičani mogu da budu mnogo zadovoljniji osvojenim bodom od domaćina koji se grčevito bori za opstanak u eliti srpskog fudbala.

Predrag Ranđelović, pomoćni trener Radnika koji je na meču sa Javorom menjao kažnjenog šefa stručnog štaba Slavoljuba Đorđevića, žali za propuštenim prilikama.

Očekivali smo pobedu, kontrolisali meč, pogotovo u prvom poluvremenu, kada smo imali više prilika za golove koje smo morali da realizujemo. Čestitam igračima na bodu i nastavljamo borbu za opstanak, rekao je Ranđelović.

Radnik se posle 26. kola na tabeli Super lige nalazi i dalje na poslednjoj, 16. poziciji sa 17 osvojenih bodova.

U narednom, 27. kolu šampionata najelitnijeg ranga srpskog fudbala, Surduličane očekuje najteže gostovanje proleća, susret sa Partizanom u Beogradu, ekipom koja je na drugom metsu na tabeli sa 54 osvojena boda.