Super liga: Radniku izmakao bod

Surdulički Radnik je u 20. kolu Auper lige na startu prolećne polusezone poražen u Lazarevcu od domaće Kolubare koja je pobedila goste sa 1:0, poluvreme 1:0.

Prvi deo igre protekao je bez mnogo prilika za golove, Kolubara je bila bolja i imala više šansi koje su propustili Vukušić i Baragić, jedinu šansu Surduličana propustio je Lazić, a onda je u 31. minutu Milićević bio viši od odbrane gostiju na loptu nabačenu iz kornera i doveo svoj tim u voćstvo od 1:0.

Nastavak meča doneo je mnogo uzbuđenja, uglavnom pred golom Lazarevčana, ali su odlične prilike Radnika za golove propustili Radulović dva puta, Bondarenko, Subotić i Makarić, dok su za domaće šanse prokockali Milojević i Kočić.

Šansu meča u nadoknadi vremena imao je novajlija Radnika Bondarenko koji je uputio šut u desni ugao golmana domaćih, ali je Stanivuković sjajno intervenisao.

Slavoljub Đorđević, trener Radnika, žali za jednim osvojenim bodom.

Bili smo blizu bar jednog boda, ali nismo iskoristili šanse, Kolubara se prema očekivanju zatvorila, ali mojim igračima nemam šta da zamerim na zalaganju, zamerke ću im uputiti u svlačionici, šteta što smo primili gol posle kornera, rekao je Đorđević.

Radnik se posle ovog kola i dalje nalazi na poslednjem 16. mestu na tabeli Super lige, a u narednom 21. kolu domaćin je Mladosti iz Lučana, timu koji je na 12. poziciji na tabeli sa 18 bodova.