Super liga: Radnik PONOVO šokirao Zvezdu na Marakani

Crvena zvezda i Radnik u 20. kolu šampionata Super lige igrali su u Beogradu nerešeno 1:0, poluvreme 1:0.

Surduličani su još jednom i to u kratkom periodu minirali napore Crvene zvezde u trci za titulu prvaka, pobedom na svom terenu pre dve nedelje i remijem na stadionu Rajko Mitić.

Zvezda je golom Katajia povela u 37. minutu iz jedanaesterca, a isti igrač je iz drugog penala pogodio prečku u 43. minutu.

Domaći su propustili više povoljnih prilika u prvom delu igre, nespretni i nesrećni bili su Katai dva puta, Pavkov, Ben, Ivanić i Kanga, dok su za Surduličane izgledne prilike promašili Bogdanovski i Subotić.

U drugom poluvremenu Katai, Kanga i Ivanić propustili su šanse za gol, pa je kazna usledila u 83. minutu, kada je na centaršut Lukića, mladi Stamenković glavom savladao Borjana za konačnih 1:1.

Trener Radnika Dušan Đorđević ocenio je da su njegovi igrači delovali svežije od Zvezdinih posle evropskih mečeva, pa je osvojen veliki bod u Beogradu, a strateg Crvene zvezde Dejan Stanković kratko je ocenio da nema opravdanja za igru njegovih fudbalera i izgubljena dva boda.

Radnik se posle oovog kola nalazi na 12. mestu na tabeli sa 21 osvojenim bodom.