Aktivizam i mladi

Super liga: Radnik pobedio posle 163 dana

Surdulički Radnik je u 17. kolu Super lige Srbije zabeležio prvu pobedu u novoj prvenstvenoj sezoni, na svom stadionu savladao je Spartak iz Subotice rezultatom 2:0, poluvreme 0:0.

Surdulički superligaš je slast pobede u aktuelnom prvenstvu osetio posle 163 dana, sa pet remija i 11 poraza i od poslednje pobede u 37. kolu prethodne sezone protiv Kolubare, dočekali su meč sudbine sa Subotičanima i slavili prvi trujumf.

Prvi deo igre protekao je u znaku premoći Subotičana, ali je u nastavku najpre Duronjić u 55. minutu doveo Radnik u voćstvo, a drugi gol za domaće postigao je Kunić u 64. minutu i postavio konačan ishod zanimljivog i dinamičnog susreta na Gradskom stadionu u Surdulici.

Simo Krunić, trener Surduličana, ocenjuje značaj pobede i tri boda u nastavku sezone.

Spartaku je pripalo prvo poluvreme, u nastavku smo zaigrali hrabrije i organizovanije i postigli dva gola za pobedu. Ova pobeda i tri osvojena boda predstavljaju stimulans za naredne mečeve koji nas očekuju u novenbru, rekao je Krunić.

Radnik se posle 17 odigranih mečeva u tekućem šampionatu Super lige nalazi na poslednjem, 16. mestu na tabeli sa osam osvojenih bodova.

U narednom 18. kolu, Surduličani igraju protiv Radničkog 1923 u Kragujevcu, tima koji je na osmom mestu na tabeli sa 22 osvojena boda.