Super liga: Radnik osvojio bod u Subotici – U baražu protiv Grafičara

Surdulički Radnik je u sedmom, poslednjem kolu play uot faze šampionata Super lige, osvojio bod u Subotici protiv domaćeg Spartaka, pa će sa 15. pozicije na tabeli i 35 bodova u baražu igrati protiv beogradskog Grafičara, filijale Crvene zvezde, koji je trećeplasirani tim na tabeli Prve lige.

Mečevi doigravanja za dalje takmičenje u Super ligi između Radnika i Grafičara na programu su u sredu 31. maja i nedelju četvrtog juna.

Susret u Subotici između Spartaka i Radnika okončan je nerešenim rezultatom 2:2, poluvreme 2:0.

Prvi gol za domaće postigao je Todorovski u 16. minutu, a na 2:0 povisio je Hrstić sa 11 metara, ali voćstvo Spartaka od dva gola razlike nije odražavalo sliku na terenu, jer je Radnik imao izgledne prilike za golove preko Radulovića i Kunića, a Subotičani su bili u šansi koju nije realizovao Todorovski.

U nastavku je borbeni tim Radnika za tri minuta preokrenuo rezultat, najpre je Oreščanin smanjio na 2:1 u 49. minutu, a izjednačio je Duronjić tri minuta kasnije.

Spartak se nakon izjednačenja pokrenuo prema golu Radnika, ali Srećković i Ado nisu bili spretni pred golom gostiju, dok je Surduličanin Hodžić glavom šutirao preko gola domaćih.

Šefovi stručnih štabova Spartaka i Radnika nisu davali izjave za medije, jedino je Predrag Ranđelović, pomoćnik Slavoljuba Đorđevića, trenera Surduličana, kratko poručio da veruje u uspeh svogtima u baražu sa ekipom Grafičara.