Super liga: Radnik obezbedio opstanak

Surdulički Radnik je u petom kolu play out faze šampionata Super lige pobedio u Lučanima domaću Mladost rezultatom 3:2, poluvreme 1:1, i sa ovom pobedom obezbedio opstanak u eliti srpskog fudbala.

Lučanci su poveli golom Bojovića u 13. minutu, izjednačio je Spasić u 36, Subotić postigao u 64. minutu gol za voćstvo Surduličana, Spaić je u 37. minutu svojim drugim pogotkom povisio na 3:1, a konačan ishod postavio je Petrov u 80. minutu.

Obe ekipe imale su prilike za golove, Tumbasević je propustio dve šanse u prvom poluvremenu, Petrov i Cvetković u nastavku, a Surduličani Spasić, Milovanović i Subotić nisu iskoristili izgledne situacije pred mrežom domaćih.

Posle ovog kola, Radnik zauzima deveto mesto na tabeli Super lige sa 45 bodova.

U narednom šestom kolu play out faze prvenstva surdulički superligaš je gost Novog Pazara koji je na 13. mestu na tabeli sa 38 bodova.