Super liga: Radnik na korak od BARAŽA

Surdulički Radnik je u šestom kolu play out faze šampionata Super lige na svom stadionu pobedio Kolubaru iz Lazarevca rezultatom 2:1, poluvreme 1:1.

Surduličani su ovom pobedom osvojili važne bodove i došli na korak od baraža pred poslednjim kolom u play out-u, gde ih očekuje gostovanje u Subotici i duel sa domaćim timom Spartaka.

Golove za Radnik postigli su Radulović u 10. minutu iz jedanaesterca i Rustemović u 48, takođe sa 11 metara, dok je jedini pogodak za goste iz Lazarevca postigao Sadiković u 26. minutu.

Meč na stadionu Radnika nije bio lep i dopadljiv, ali je bio izuzetno borben i do kraja neizvestan, jer su obe ekipe imale nekoliko izglednih prilika za golove, Lazić, Makarić, Subotić i Radulović za domaće, a Đokić, Ćosić i Đuranović za goste.

Slavoljub Đorđević, trener radnika, nije skrivao zadovoljstvo zbog važne pobede u borbi za opstanak u superligaškom društvu.

Vratilo nam se za promašaje protiv Mladosti GAT, Nije bio lep meč za gledanje. Igrači igraju pred neverovatnim pritiskom, svi su ih otpisali još na početku sezone, a digli su se iz nule. Sad smo na korak od baraža, jer smo osvojili mnogo važne bodove, rekao je trener Đorđević.

Radnik se posle ovog kola nalazi na 15. mestu na tabeli Super lige sa 34 osvojena boda, koliko ima i Javor iz Ivanjice na 14. poziciji.

U poslednjem, sedmom kolu play out-a, Surduličani u Subotici igraju protiv domaćeg Spartaka, ekipe koja je na 11. mestu na tabeli sa 36 bodova.