Super liga: Radnik do boda sa igračem više

Surdulički Radnik je u prvom kolu Super lige Srbije u Lučanima igrao sa domaćim timom Mladosti nerešeno 0:0 i osvojio prvi bod u gostima u novoj prvenstvenoj sezoni.

Senku na ovaj meč i težak utisak na gledaoce i igrače oba tima ostavio je događaj u prvom minutu meča, kada je igrač domaćih F. Žunić nesmotreno i preoštro startovao na fudbalera gostiju iz Surdulice Anđelkovića koji je sa slomljenom nogom prebačen u Opštu bolnicu u Čačku.

Sudija Milanović je F. Žuniću pokazao direktan crveni karton, pa su Surduličani skoro 90 minuta imali igrača više, što nisu iskoristili iako su imali više prilika za golove od Mladosti, naročito u prvom poluvremenu.

Šnase za Radnik propustili su u prvom delu igre Bogdanović i Kunić, dok su domaći imali samo jednu polupriliku Varjačića, a nisu uputili nijedan šut prema golu Surduličanina Ranđelovića.

Hajdarević i Bogdanović su i u drugom delu igre propustili povoljne prilike, ali su domaći zaigrali preduzimljivije i Mirić je na centaršut Varjačića propustio najbolju šansu za svoj tim, pogodivši glavom prečku u 66. minutu.

Narednog vikenda dočekuju ekipu Spartaka iz Subotice, tim koji je u prvom kolu slavio kao domaćin protiv IMT iz Rakovice sa 2:1, pa je na četvrtom mestu na tabeli sa tri osvojena boda.