Super liga: Radnik bez sreće protiv Partizana

Surdulički Radnik u poslednjem meču 28. kola Super lige poražen je kao domaćin od beogradskog Partizana rezultatom 1:2, poluvreme 1:1.

U tvrdoj i teškoj utakmici pred blizu 3.000 promrzlih gledalaca, Radnik se hrabro suprostavio crno-belima, golom Milovanovića u 29. minutu poveo sa 1:0, ali je pet minuta kasnije Partizan pogotkom Terzića izjednačio na 1:1.

U nastavku u borbenom meču sa malo prilika za golove, Beograđani su golom Gomeša u 48. minutu poveli sa 2:1, Radnik se, međutim, nije predavao, pa Spasić u nadoknadi vremena nije imao sreće, jer je pogodio prečku.

Dušan Đorđević, šef stručnog štaba Radnika, uvažava ulogu sportske sreće u fudbalu.

U fudbalu sreća ume da okrene leđa, u završnici smo imali dve izgledne situacije da dođemo do boda, ali ih nismo iskoristili. Partizan je realizovao dve najbolje prilike u meču sa malo šansi za golove. Moji momci su se hrabro suprostavili Beograđanima, ali smo doživeli poraz posle šest odigranih prvenstvenih utakmica, ocenioo je Đorđević.

Radnik se posle ovog kola i dalje nalazi na devetoj poziciji na tabeli sa 33 osvojena boda.

U narednom 29. kolu, od prvog do trećeg aprila zbog mečeva reprezentacije Srbije, Surduličani gostuju ekipu beogradskog Voždovca, šestoplasiranom timu na tabeli Super lige sa 37 bodova.