Super liga play out: Pobeda RADNIKA za KRAJ

Surdulički Radnik je u sedmom, poslednjem kolu play out faze šampionata Super lige Srbije na svom stadionu pobedio Kolubaru iz Lazarevca sa 3:0, poluvreme 1:0.

U zanimljivom susretu bez obzira na njegov revijalni karakter bilo je dosta prilika za golove i zanimljivih akcija i poteza na obe strane, Radnik je bio bolji tim, ali Kolubara nije bila u podređenoj ulozi u otvorenom meču bez kalkulisanja i taktičkog nadigravanja.

Napadač Surduličana Spasić je lepim golom sa 17 metara doveo domaće u voćstvo, u nastavku na 2:0 povisio je snalažljivi golgeter Surduličana Milovanović, a Duronjić je u 85. minutu lob udarcem postavio konačan ishod ovog dinamičnog susreta.

Dušan Đorđević, trener surduličkog superligaša, zadovoljno je komentarisao utakmicu poslednjeg kola u sezoni 2021/22.

Uvek je prijatno kad se pobedi, pa i u meču revijalnog karaktera. Kolubara je igrala sa mnogo mladih igrača, a i mi smo promešali tim. Drago mi je da smo ovaj susret završili bez primljenog gola, rekao je strateg Radnika Đorđević.

Radnik je kraju ligaške sezone u Super ligi zauzeo deveto mesto na tabeli, prvo u play out-u, sa 51 osvojenim bodom, pa će i u narednoj sezoni igrati u eliti srpskog fudbala.