Super liga play out: Kazna za opuštene Surduličane

Surdulički Radnik je u prvom kolu plej aut faze šampionata Super lige na svom stadionu igrao sa Radničkim 1923 iz Kragujevca nerešeno 1:1, poluvreme 1:0.

Surduličani su poveli u 37. minutu golom brzonogog Spasića i tim rezultatom je okončan prvi deo ove borbene i zanimljive utakmice.

U nastavku susreta, dogodila se teška povreda Mitoševića u 49. minutu, kada je Kragujevčanin Piščević grubo startovao na odličnog vezistu Surduličana koji je posle ukazane prve pomoći prebačen u Opštu bolnicu Zdravstvenog centra u Surdulici.

Piščević je dobio crveni karton, a prema prvim informacijama iz Radnika Mitošević je doživeo prelom noge.

Gosti su ostali na terenu sa 10 igrača, domaći igrači su se opustili, što je kaznio Brnović u 69. minutu i doneo važan bod svojoj ekipi u borbi za opstanak.

Susret između Radnika i Radničkog 1923 biće upamćen i po isključenjima oba trenera, najpre je u 10. minutu šef struke Kragujevčana Nenad Lalatović dobio crveni karton zbog svađe sa navijačima, a trener domaćih Dušan Đorđević je u prvom minutu nadoknade vremena zbog prigovora takođe morao da napusti teren pre zadnjeg sudijskog zvižduka.

Posle ovog meča Radnik je na devetoj poziciji na tabeli Super lige sa 27 bodova.