Super liga: Pazarci srećniji od Surduličana

Novi Pazar je kao domaćin u 29. kolu Super lige pobedio surdulički Radnik rezultatom 1:0, poluvreme 0:0.

Gol odluke postigao je napadač Pazaraca Majdevac u 78. minutu, kada je na centaršut Pešukića glavom pogodio mrežu Ranđelovića.

Novi Pazar je imao više od igre u prvom delu igre, ali bez konkretnijih prilika za gol, a na drugoj strani Radulović je bio u izglednoj prilici da savlada Stankovića, ali je propustio šansu.

Radnik je u drugom delu igre bio bolji od domaćih, naročito od 60. minuta, napadao je i pretio ka golu Pazaraca, ali je Majdevac u 78. minutu realizovao šroliku za pogodak i svom timu doneo tri boda u trci za učešće u evropskim takmičenjima.

Slavoljub Đorđević, trener Radnika, primećuje da je rezultat mogao da bude i drugačiji od poraza minimalnim rezultatom.

Čestitam Novom Pazaru. Teška utakmica kao i teren, a mogla je da ode i u drugačijem pravcu. Kod 0:0 imali smo dve-tri dobre prilike, imao je i Novi Pazar. Pogodili smo stativu, ali lopta nije htela u gol, ocenjuje Đorđević.

Radnik se posle ovog kola i dalje nalazi na pretposlednjem, 15. mestu na tabeli sa 20 bodova.

U narednom 30. kolu Surduličani dočekuju Napredak iz Kruševca, ekipu koja je na 10. mestu na tabeli sa 31 osvojenim bodom, a taj meč je na programu u vanrednom terminu, u sredu 12. aprila u 18 sati.