Super liga: Novajlija iznenadio Radnik u Surdulici

Mladost Gat iz Novog Sada, novajlija u Super ligi Srbije, u prvom kolu novog šampionata pobedio je u Surdulici domaći Radnik rezultatom 2:1, poluvreme 1:0.

Vodeći gol za goste iz glavnog grada Vojvodine postigao je Mirosavljev u 16. minutu i tim rezultatom je okončano prvo poluvreme meča u Surdulici.

U nastavku na 2:0 povisio je Radulović golom u 56. minutu, pa su Surduličani krenuli na sve ili ništa, stalno atakujući na gol gostiju.

Radnik je u 59. minutu ostao sa igračem manje na terenu, jer je Jokić isključen iz igre zbog drugog žutog kartona.

Surduličani su imali par prilika za golove, ali je Spasić bio nespretan u završnici, dok je na drugoj strani napadač Mladosti GAT Maričić pogodio stativu u 68. minutu.

Nade Surduličana su pojačane od 81. minuta kada je kapiten Stojanović postigao gol glavom i smanjio rezultat na 2:1.

Gosti su ipak odloleli povremeno stihijskim napadima domaćih igrača, pa su osvojili tri važna boda na startu novog šampionata srpske fudbalske elite.

U narednom, drugom kolu Super lige Radnik igra protiv Spartaka u Subotici, u nedelju 17. jula.