Super liga: Nadoknada kobna za Radnik

Surdulički Radnik je u 16. kolu Super lige poražen u Novom Sadu od domaće Mladosti GAT rezultatom 2:1, poluvreme 0:1.

Gol odluke postigao je Marušić u nadoknadi vremena u 90+3. minutu, kada se posle kornera najbolje snašao pred golom gostiju iz Surdulice i obezbedio pobedu i nova tri važna boda svojoj ekipi.

Radnik je u svemu bio ravnopravan rival na «Karađorđu», odlično je otvorio meč golom Rustemovića u 26. minutu, ali je Danoski propustio da realizuje jedanaesterac u 35. minutu.

Domaći su izjednačili golom Dimitrova u 48. minutu, ali su se Surduličani dobro držali sve do kobne nadoknade vremena kada su primili gol i ostali bez bodova.

U prvom poluvremenu prilike da postignu golove propustili su za Radnik Danoski koji je pogodio prečku i Spasić, a Denić i Radulović za Mladost GAT, u drugom delu igre Surduličani Spasić i Subotić imali su izgledne prilike koje nisu iskoristili.

Simo Krunić, novi trener Surduličana, nije bio nezadovoljan izdanjem svojih izabranika.

«Bili smo ravnopravni, zaslužili smo makar bod na ovom meču, ali je promašaj Danoskog iz jedanaesterca prelomio i igru i rezultat», rekao je Krunić.

Radnik se posle ovog kola i dalje nalazi na poslednjem, 16. mestu na tabeli sa pet osvojenih bodova, a u narednom 17. kolu u Surdulici dočekuje Spartak iz Subotice, tim koji je na 12. mestu na tabeli sa 14 bodova.