Super liga: Kruševljani u finišu slomili otpor Surduličana

Surdulički Radnik je u 15. kolu Super lige u Kruševcu izgubio susret sa domaćim Napretkom rezultatom 0:1, poluvreme 0:0.

Gol odluke postigao je vezista Kruševljana Putinčanin, nekadašnji igrač Radnika, iskoristivši nesmotrenost odbrane gostiju u 75. minutu.

Radnik je pružio jak otpor kruševačkom superligašu, imao je i svoje prilike za golove, ali je Spasić u prvom delu igre pogodio stativu, a Kunić u drugom poluvremenu prečku.

Kruševljani su takođe dva puta pogodili okvir gola, ali su Surduličani bili ravnopravan partner tokom cele utakmice i nije bilo nezasluženo da su doneli bod sa gostovanja u gradu na Rasini.

Dragan Perišić, trener Radnika, nije imao primedbe na igru svojih izabraniia.

Borbenost i zalaganje mojih momaka bili su na maksimalnom nivou, sreća nam nije bila naklonjena, gol smo primili zbog nepažnje naše odbrane, a sada se okrećemo narednim mečevima u Kupu Srbije i prvenstvu, rekao je Perišić.

Radnik je posle ovog kola i dalje na poslednjem, 16. mestu na tabeli sa pet osvojenih bodova.

U narednom 16. kolu Surduličane očekuje još jedno gostovanje, u Novom sadu domaćin će im biti domaći Mladost GAT, ekipa na 13. poziciji na tabeli sa 13 osvojenih bodova.

Radnik pre sledećeg vikenda, u sredu 19. oktobra, očekuje meč šesnaestine finala Kupa Srbije u Ljubićevu kod Čačka sa domaćim Poletom, članom Srpske lige «Zapad».