Super liga: Kiks Surduličana za radost Kragujevčana

Surdulički Radnik je u 18. kolu Super lige izgubio utakmicu u Kragujevcu od domaćeg Radničkog 1923 rezultatom 1:0, poluvreme 1:0.

Gol odluke postigao je veteran Kragujevčana Tomić u 32. minutu nakon kiksa odbrane gostiju, što je omogućilo Radničkom 1923 da se pobedom oprosti od svojih navijača u pretposlednjem meču jesenje polusezone.

Radnik je loše odigrao prvo poluvreme, a u drugom delu igre imao je par prilika za golove, ali je Spasić bio bez sreće u šesnaestercu domaćih.

Simo Krunić, trener Surduličana, realno je ocenio tok susreta u Kragujevcu.

Zaslužena pobeda Radničkog, Kragujevčani su bili bolji, igrali su dobro celu utakmicu za razliku od nas koji smo bili bolji u drugom poluvremenu. Žao mi je što smo primili gol posle kiksa naše odbrane, ali smo u drugom delu igre utakmicu držali u neizvesnosti do kraja. Na ovom meču nedostajalo nam je nekoliko povređenih igrača, pa nismo mogli da dođemo do boda, rekao je Krunić.

Radnik se posle ovog kola nalazi i dalje na poslednjem, 16. mestu na tabeli sa osam osvojenih bodova.

U narednom 19 kolu, poslednjem u jesenjoj polusezoni, Surduličani dočekuju beogradsku Crvenu zvezdu, jesenjeg šampiona Super lige i to će biti pravi fudbalski praznik na jugoistoku Srbije.