Super liga: Katai ražalostio Surduličane

Surdulički Radnik je u 19. poslednjem jesenjem kolu Super lige na svom stadionu pred oko 4.000 gledalaca izgubio od Crvene zvezde rezultatom 1:2, poluvreme 0:1.

Najbolji igrač šampiona Srbije Aleksandar Katai bio je koban za Surduličane, najpre je u 35. minutu savladao golmana Vujanca i postavio konačan rezultat prvog dela igre, a u nadoknadi vremena majstorskim golom iz problematično dosuđenog slobodnog udarca raspršio sve nade domaćih da mogu da osvoje jedan bod u duelu sa crveno-belima iz Beograda.

Nadu surduličkom superligašu i navijačima domaćih pružio je brzonogi Spasić u 48. minutu, postigavši pogodak nakon ubitačnog solo prodora prema šesnaestercu gostiju.

Beograđani su imali veći posed lopte, iskazali su i kvalitet više, ali se Radnik hrabro borio i iz kontranapada pokušavao da ugrozi gol Borjana.

Najbolje prilike za Surduličane imali su Duronjić i Spasić, a za Crvenu zvezdu Katai, Mijatović i Mustafa.

Simo Krunić, šef stručnog štaba Radnika, žali za izgubljenim bodovima.

Nedostajala nam je sreća i malo koncentracije u završnici meča, gde je odlučio kvalitet Kataija, mi smo pokušavali iz kontranapada, tako smo i došli do izjednačenja. Čestitam Zvezdi, ali i svojim igračima, odigrali su dobro i hrabro, pa ostaje da žalimo zbog nesvojenog boda, rekao je Krunić.

Radnik se na kraju jesenje polusezone nalazi na poslednjem, 16. mestu na tabeli sa osam osvojenih bodova.

Surduličani u 20. kolu Super lige, četvrtog februara 2023. godine, gostuju u Lazarevcu gde igraju sa domaćom Kolubarom.