Super liga: Drugo poluvreme kobno za Surduličane

Surdulički Radnik je u devetom kolu Super lige poražen u Beogradu od domaćeg Voždovca rezultatom 1:4, poluvreme 1:1.

Surduličani su solidno odigrali prvi deo meča, golom Spasića u 34. minutu došli su u voćstvo, u 42. minutu Burmaz je poravnao rezultat i sa nerešenim ishodom okončano je prvo poluvreme dinamičnog i borbenog meča na „krovu“ sa veštačkom travom.

Domaći su od početka drugog poluvremena preuzeli inicijativu, stalno su atakovali na gol Radnika koji je bio prinuđen da se brani, bek Hajdin je u 65. minutu doveo Voždovac u prvo voćstvo, Trifunović je u 73. minutu povisio na 3:1, a konačan rezultat postavio je Sentokaj u petom minutu nadoknade vremena.

Prilika za golove u duelu Voždovca i Radnika nije bilo mnogo, u prvom poluvremenu šanse domaćih za golove propustili su Ajdinović i Burmaz i Spasić za Surduličane, a u drugom delu igre nisu bili najspretniji pred golom rivala BeograđaninTeodorović i mladi Kunić iz Surdulice.

Dragan Radojičić, šef stručnog štaba surduličkog superligaša, napomenuo je «da je drugi gol presudio Radniku».

Četvrti gol je možda bio i suvišan, naš tim je bio dobar u prvom poluvremenu, dali smo gol i bili u voćstvu, a u drugom delu igre dogodio nam se jeftin kiks, primili smo drugi gol i tu je bilo sve gotovo, a nismo stvorili nijednu šansu do kraja meča, rekao je Radojičić.

Radnik se posle odigranog devetog kola na tabeli Super lige nalazi na poslednjem, 16. mestu sa svega tri osvojena boda.

U narednom 10. kolu, u nedelju četvrtog septembra, Radnik u Surdulici dočekuje Čukarički iz Beograda, ekipu koja je na sedmoj poziciji na tabeli sa 13 bodova i utakmicom manje.