Super liga: „Brđani“ nadigrali Radnik u Surdulici

Surdulički Radnik je u 10. kolu Super lige na svom terenu pred blizu hiljadu gledalaca poražen od beogradskog Čukaričkog rezultatom 0:4, poluvreme 0:3.

Ekipa sa Banovog brda je u svim elementima fudbalske igre nadigrala domaći tim i zasluženo nosi bodove iz Surdulice.

Surduličani su imali par prilika za golove, ali Spasić i Duronjič nisu bili srećni i spretni, Radnik je u nastavku agonije i krize i igre i rezultata, pa se očekuje da Uprava kluba što pre angažuje novog trenera posle rastanka sa Draganom Radojičićem.

Čukarički je došao u voćstvo već u osmom minutu, kada je Docić iz opravdano dosuđenog jedanaesterca savladao Ranđelovića, a prednost je udvostručio Ndiaje golom u 15. minutu.

U 20. minutu zabeležen je najlepši i najatraktivniji događaj na meču između Radnika i Čukaričkog, napadač gostiju i lukavi strelac Badamosi je sa 40 metara lobovao istrčalog Ranđelovića, a ceo stadion je aplauzom nagradio ovo majstorstvo napadača „brđana“.

Konačan ishod susreta postavio je dvostruki strelac Ndije pogotkom u 74. minutu.

Radnik se posle 10 odigranih kola nalazi i dalje na poslednjem, 16. mestu na tabeli sa svega tri osvojena boda.

U narednom 11. kolu Surduličani gostuju u Ivanjici, gde ih očekuje težak meč sa domaćim Javorom, ekipom koja je na devetoj poziciji na tabeli sa 11 bodova.