Super liga: Bondarenko presudio ZMAJEVIMA

Surdulički Radnik je kao domaćin u 24. kolu Super lige pobedio beogradski Voždovac rezultatom 2:0, poluvreme 0:0.

Golove odluke postigao je iskusni štoper Surduličana, Ukrajinac Taras Bondarenko u 67. i 77. minutu, prvi kada je naleteo na loptu koja se nakon jakog udarca Subotića odbila od prečke, i drugi, kada je bio precizan sa petnaestak metara.

Prvo poluvreme proteklo je u skoro ravnopravnoj igri oba rivala, iako je Radnik imao više od igre i bolje prilike, ali su Makarić i Rustemović propustili šanse da zatresu mrežu gostiju, dok je Mijalilović za „zmajeve“ sa krova takođe bio bez sreće pred golom Ranđelovića.

U nastavku je Voždovac ostao sa igračem manje, jer je Burmaz zbog preoštrog starta dobio crveni karton, a kada se povredio Medić gosti su igrali sa devetoricom igrača, jer su pre povrede solidnog veziste izvršili zamene fudbalera.

Radnik je osvojio važna tri boda u borbi za opstanak, i dalje je na poslednjem, 16. mestu, ali sa 16 bodova, koliko ima i pretposlednji Mladost GAT iz Novog Sada, a subotički Spartak na 14. poziciji ima dva boda više.

Surduličani u narednom 25. kolu gostuju Čukaričkom u Beogradu, ekipi koja je četvrta na tabeli Super lige sa 44 osvojena boda.