Super liga: Blickrig u Surdulici

Radnik je u devetom kolu Super lige u Surdulici izgubio meč oa Vojvodine iz Novog Sada rezultatom 0:2, poluvreme 0:2.

Debi novog trenera Surduličana Dušana Đorđevića bio je neuspešan zahvaljujući golovima koje su Novosađani postigli u razmaku od pet minuta.

Najpre je V. Simić majstorski sam sebi stvorio priliku i postigao gol u 26. minutu, a pet minuta kasnije Bastajić je sjajnim udarcem savladao nemoćnog golmana surduličkog superligaša za konačnih 2:0 za goste iz Novog Sada.

Ilustracija FOTO Info Vranjske

Domaći su imali malo prilika, Bogdanovski u prvom i Dimitrov u 42. minutu prokockali su izgledne šanse da svoj tim vrate u igru.

Dušan Đorđević, novi trener Surduličana, nije želeo da kritikuje svoje fudbalere posle poraza od Vojvodine.

Nemam reči zamerke. Imali smo malo vremena da se upoznamo. Vojvodina je zahvaljujući kvalitetu iskoristila šanse. Mi smo imali šanse, ali ih nismo iskoristili. Kratak je period do sledeće utakmice, pokušaćemo da oporavimo tim – rekao je Đorđević.

Posle ovog nekompletnog kola, Radnik se našao na 10. mestu sa devet bodova, a već u sredu 22. septembra u vanrednom terminu 10. kola Surduličani su domaćini ekipi TSC iz Bačke Topole, koja je na četvrtoj poziciji na tabeli Super lige sa 18 bodova.