Srpska liga: Važni bodovi za OPSTANAK Pčinje

Fudbaleri Pčinje su na svom stadionu u Trgovištu u 27. kolu Srpske lige „Istok“ pobedili Car Konstantin iz Niša rezultatom 4:1, poluvreme 3:1.

Srpskoligaš iz Trgovišta je praktično rešio ovaj za opstanak u ligi važan susret u prvom delu igre, kada je na odmor otišao sa rezultatom 3.1, a u strelce su se upisali Savić u osmom, Manasijev u 10. i Petrović u 25. minutu, dok je počasni gol za goste iz Niša postigao Lazarević u 29. minutu.

U nastavku su fudbaleri Pčinje postigli još jedan gol za konačnih 4:1, a strelac je bio Manasijev u 48. minutu.

Pčinja je ovom pobedom načinila značajan korak ka opstanku u Srpskoj ligi, ali Branislav Stošić, trener srpskoligaša iz Trgovišta, već razmišlja o narednom rivalu u 28. kolu, Radničkom iz Pirota, drugoplasiranom timu na tabeli sa 60 osvojenih bodova i gostovanju u gradu na Nišavi.

Zasluženo smo pobedili Nišlije, ali uveliko razmišljam u gostovanju u Pirotu, gde nas očekuje Radnički, jedan od najboljih timova u ligi i kandidat za osvajanje titule šampiona, rekao je Stošić.

Pčinja se posle ovog kola nalazi na 12. mestu na tabeli sa 32 osvojena boda.