Srpska liga: Prva prolećna POBEDA Pčinje

Fudbaleri Pčinje su u 19. kolu Srpske lige «Istok» u Trgovištu pobedili Timok iz Zaječara rezultatom 2:0, poluvreme 1:0.

Srpskoligaš iz Trgovišta zabeležio je prvu pobedu tek u četvrtom meču prolećne polusezone i sa osvojena tri boda zakoračio prema sredini tabele na kojoj se našao na kraju jeseni u ovogodišnjem šampionatu.

Smiljković je doveo svoj tim u voćstvo golom u 20. minutu, a u nastavku Arsić je iskoristio priliku i postavio konačan ishod meča u Trgovištu – 2:0 za domaću Pčinju.

Pobeda domaće ekipe nijednog trenutka nije dovedena u pitanje, jer je Pčinja celim tokom utakmice bila bolja od zaječarskog Timoka, ekipe koja je ne tako davno igrala u Prvoj ligi Srbiji i sa tradicijom dugom više od jednog stoleća.

Pčinja je posle ovog kola skočila za jedno mesto na tabeli, pa je na 11. poziciji sa 23 osvojena boda.

Srpskoligaš iz Trgovišta u narednom, 20. kolu, očekuje teško gostovanje u Popovcu kod Niša protiv domaće Budućnosti, trećeplasiranog tima na tabeli sa 35 bodova.