Srpska liga: PORAZ Pčinje u TRGOVITŠU

Fudbaleri Pčinje su u 17. kolu Srpske lige „Istok“ u Trgovištu poraženi od ekipe SFS Borac iz Paraćina rezultatom 0:1, poluvreme 0:1.

Gol odluke postigao je iskusni napadač gostiju iz Paraćina Conić u 34. minutu, jakim i preciznim udarcem sa 17 metara.

Paraćinci su bili bolji tim, naročito u prvom delu igre, dok se u timu Pčinje oseća odlazak šestorice standardnih igrača u zimskom prelaznom roku.

U drugom delu igre fudbaleri Pčinje su se trudili da stignu do izjednačenja, ali im SFS Borac kvalitetnom i racionalnom igrom to nije dozvolio i na kraju odneo bodove u Paraćin.

Pčinja je posle ovog kola pala na 11. mesto na tabeli sa 20 bodova, jer je u prva dva kola proleća poražena i u gostima i kod kuće.

U narednom 18. kolu fudbaleri Pčinje imaju najteže gostovanje u celoj sezoni, u Leskovcu igraju sa domaćom Dubočicom koja je lider na tabeli Srpske lige «Istok» sa 40 bodova.