Srpska liga: Poraz Pčinje u Meševu

Fudbaleri Pčinje iz Trgovišta u 15, poslednjem jesenjem kolu Srpske lige „Istok“, poraženi su na gostovanju u Meševu kod Kruševca od istoimenog domaćina rezultatom 3:1, poluvreme 2:1.

Ekipa Meševa je odlično otvorila meč, L. Marković je u četvrtom minutu doveo svoj tim u vćstvo, ali je Savić minut kasnije izjednačio rezultat.

Gosti iz Trgovišta su solidno parirali ofanzivi domaćeg tima sve do 43. minuta, kada je Nikolić savladao golmana Pčinje Vidosavljevića i postavio konačan ishod prvog dela igre.

U nastavku je Meševo dominiralo, ali su domaćini propustili nekoliko lepih prilika za golove, a u 90. minutu Nikolić je drugim pogotkom potvrdio pobedu svoje ekipe.

Fudbaleri Pčinje na čelu sa iskusnim trenerom Branislavom Stošićem, legendom surduličkog Radnika, na kraju jeseni zadržali su se na devetoj poziciji na tabeli sa 20 osvojenih bodova i sudeći prema igri i rezultatima u finišu polusezone, očuvaće i nastavku prvenstva na proleće status stabilnog srpskoligaša.

Prolećna polusezona u Srpskoj ligi „Istok“ nastavlja se 25. februara naredne 2023. godine, kada će ekipa Pčinje u Nišu biti gost domaćem Brzom Brodu, timu koji je na pretposlednjem, 15. mestu na tabeli sa 11 bodova.