Srpska liga: Poraz Pčinje u Leskovcu

Dubočica je u Leskovcu u okviru 18. kola Srpske lige „Istok“ pobedila Pčinju iz Trgovišta rezultatom 2:0, poluvreme 1:0.

Srpskoligaš iz Trgovišta pružio je snažan otpor lideru na tabeli, ali je razlika i kvalitetu došla do izražaja, pa su gosti doživeli treći uzastopni poraz na startu prolećnog dela šampionata.

Ljubenović je u 13. minutu realizovao povoljnu priliku i doveo svoj tim u voćstvo, fudbaleri Pčinje se nisu predavali, pa je minimalna prednost domaćih ostala do kraja prvog poluvremena.

U nastavku se Pčinja borila i odolevala napadima domaćih, golman Petrović je imao nekoliko sjajnih odbrana, ali je Radosavljević u 70. minutu meča postigao gol i postavio konačan rezultat susreta u Leskovcu.

Pčinja je posle ovog kola pala na 12. poziciju na tabeli sa 20 osvojenih bodova.

U narednom 19. kolu, srpskoligaš iz Trgovišta je domaćin Timoku iz Zaječara, ekipi koja je na 13. mestu na tabeli sa 17 bodova.