Srpska liga: Pčinja u goleadi došla do bodova

Fudbaleri Pčinje su u Trgovištu u 21. kolu Srpske lige «Istok» pobedili Topličanin iz Prokuplja rezultatom 4:3, poluvreme 1:0.

Domaći su se bolje snašli u goleadi od ukupno sedam postignutih golova, stalno bili u voćstvu i na kraju zasluženo osvojili važne bodove za proboj ka sredini tabele.

Strelci za Pčinju bili su Nedeljković u 22. minutu, Savić u 67, Petrović u 69. i Cvetković u 83. minutu, a sva tri gola za goste postigao je odlični Paunović u 51, 82. i 90+2. minutu, pa je kao trostruki strelac sa pravom proglašen za igrača utakmice.

Srpskoligaš iz Trgovišta je ne samo pobedom nad Topličaninom, nego i remijem u Popovcu protiv trećeplasirane Budućnosti u 20. kolu, pokazao da ulazi u takmičarsku formu i nagoveštava plasman u sredini tabele i status stabilnog člana Srpske lige «Istok».

Pčinja posle ovog kola zauzima 10. poziciju na tabeli Srpske lige «Istok» sa 27 bodova.

Klub iz Trgovišta u narednom 22. kolu gostuje Jagodini u istoimenom gradu, ekipi koja je na šestom mestu ma tabeli sa 32 osvojena boda.

Podsećamo, FK Pčinja iz Trgovišta je izizimajući superligaša Radnika iz Surdulice, najbolje rangirani tim u Pčinjskom okrugu, za dva ranga iznad svih klubova iz Vranja koji igraju u najnižem rangu, Okružnoj ligi.