Srpska liga: Pčinja srušila lidera

Fudbaleri Pčinje su u 13. kolu Srpske lige „Istok“ u Trgovištu pobedili lidera na tabeli Radnički iz Pirota rezultatom 3:1, poluvreme 1:1.

Srpskoligaš iz Trgovišta, klub koji je posle superligaša Radnika u najvišem rangu u Pčinjskom okrugu, ovom pobedom izmenio je vrh tabele u ligi, srušio je Piroćance sa prvog mesta na drugo, a omogućio ekipi Budućnosti iz Popovca da zauzme vodeću poziciju.

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri, Ilić je u petom minutu zatresao mrežu gostiju za rano voćstvo Pčinje, ali je Đurović izjednačio na 1:1 pogotkom u 19. minutu.

Drugi deo meča u potpunosti je pripao domaćinu, Stojiljković je u 60. minutu bio najspretniji i Pčinja je došla u drugo voćstvo na utakmici, a igrač susreta Ilić je u 64. postavio konačan rezultat.

Pčinja se posle ovog kola probila na deveto mesto na tabeli Srpske lige „Istok“ sa 19 osvojenih bodova.

U narednom 14. kolu, srpskoligaš iz Trgovišta u Knjaževcu igra protiv domaćeg Timočanina, plasiranog na 11. poziciju na tabeli sa 17 bodova.