Srpska liga: Kiks Pčinje u Trgovištu

Fudbaleri Pčinje su u Trgovištu u 14. kolu Srpske lige «Istok» sa ekipom Timočanina iz Knjaževca igrali nerešeno 2:2, poluvreme 1:0.

Srpskoligaš iz Trgovišta je «kiksirao» na svom terenu protiv rivala koji je na 11. poziciji na tabeli, iako je odlično otvorio meč golom Vasiljkovića u 10. minutu, a u nastavku pogotkom Stoiljkovića u 50. minutu poveo sa 2:0.

Knjaževčani su pojačali ritam u drugom poluvremenu, M. Stojanović je pogotkom u 62. minutu smanjio na 2:1, a dva minuta kasnije Stojadinović je iz jedanaesterca poravnao rezultat – 2:2.

Domaći su krenuli u ofanzivu koja je trajala do samog kraja, uglavnom se 25 minuta igralo pred golom gostiju iz grada na tri Timoka, ali je čvrsta odbrana Timočanina izdržala, omogućivši svom timu «slađi» bod u Trgovištu.

Pčinja se posle 14 odigranih kola na tabeli Srpske lige „Istok“ nalazi na devetom mestu sa 20 osvojenih bodova.

U narednom 15. kolu, 20. novembra, srpskoligaš iz Trgovišta gostuje u Meševu kod Kruševca gde će se sastati sa domaćim istoimenim timom, koji je na osmoj poziciji na tabeli sa 22 boda.