Spirić: Direktorima milioni za „Pržar“, radnicima ni za hleb – Ko i zašto UNIŠTAVA „Simpo“

Narodna poslanica Jelena Spirić, objavila je saopštenje za javnost povodom katastrofalne situacije u nekadašnjem gigantu iz Vranja „Simpo“.

Saopštenje poslanice prenosimo u celosti i bez dodatnih izmena.

Spirić: Ko i zašto uništava SIMPO?

Dok se direktori besplatno bahate u hotelu „Pržar“ i troše milione na reprezentaciju, surova realnost radnika „Simpa“ su prinudni odmori i prazni novčanici koji ne pokrivaju ni hleb ni račune.

I dok zaposlenima ponovo kasni isplata junske plate, režim besramno širi propagandu o lažnom „ekonomskom tigru“.



Sposobnost generalnog direktora Slađana Disića ne ogleda se u vođenju i razvoju preduzeća, već isključivo u sumnjivoj i netransparentnoj rasprodaji fabričke imovine, robnih kuća i salona.  

Skandalozno je što Privredna komora Srbije postavlja ovakvog čoveka na čelo grupacije proizvođača nameštaja, čime direktno vređa i pljuje u lice svakom uspešnom privredniku u Srbiji.

Da stvar bude gora, javnost i zaposleni su i dalje uskraćeni za odgovore na ključna pitanja o kriminalu, nepotizmu i nestručnosti u samom vrhu firme:

  • Da li je penzioner Ivan Ilić (69) pored penzije, redovno i na vreme primao i direktorsku platu i da li je ikada izvršio povraćaj sredstava ostvarenih kroz socijalni program?
  • Da li je izvršni direktor za pravne poslove Srđan Jović uopšte pregledao svoju elektronsku poštu i pokrenuo odgovarajuće pravne postupke na osnovu prijava unutrašnje kontrole i završenih istraga na koje smo javno ukazivali?
  • Da li generalni direktor Slađan Disić (67) namerno uništava „Simpo“ okružujući se digitalno nepismenim penzionerima i poslušnicima kako bi sakrio sopstveni nerad i propast firme?

Stranka slobode i pravde garantuje da će odmah po padu ovog režima, kroz plan „Srbija posle Vučića“, ispitati svaku sumnjivu prodaju, a sav opljačkani novac biti oduzet. Simpo će ponovo biti gigant,  a odgovorni će odgovarati pred zakonom.

Pročitajte još i ovo: Spirić: Još jedna prodaja Simpovih nekretnina – Disić smanjio vrednost kompanije za 91 milion EUR

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar