Krajnje skromno, polaganjem cveća i svečanom sednicom, u Vranju je u utorak obeležen 7. septembar, Dan oslobođenja grada u II svetskom ratu.
Pored Spomenika revoluciji kod Pedagoškog fakulteta malom broju i to službeno okupljenih obratio se gradonačelnik Milenković.
Ima li većeg ideala od besmrtnosti, u kojoj su duše naših predaka? Ima li većeg ideala i veće časti nego ponosno prkositi savezu fašističkih zemalja koji je mislio da će malu i nejaku zemlju pregaziti i poniziti? Toliko puta pominjana u našoj istoriji, natopljena krvlju i suzama zbog izgubljenih života, sloboda je reč koja će zauvek biti deo našeg bića – poetski, gotovo srednjoškolski je bio raspoložen gradonačelnik.
Vence i cveće na Spomenik revoluciji položili su pored gradonačelnikai predstavnici Vojske, policije, BIA, SUBNOR-a, Udruženja potomaka ratnika oslobodilačkih ratova Srbije do 1918. i Udruženja ratnih veterana Vranja, načelnik Okruga Srećko Pejković i predsednik GrO Vranjska Banja Dragan Sentić.
Nije bilo hora, građana, poslanika, stranačkih prvaka, ljudi uopšte, ničeg nije bilo.
Al eto, dovoljno je i što su se setili.
NIV
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.
Ооо партизани
Ove slike su dokaz da je Vranje pod okupacijom i da su naprednjaci bili u pravu kad su ukinuli Dan oslobodjenja. Oni su svesni da su ga okupirali i da se ponasaju gore od Turaka, Nemaca a jos gore od Bugara. Nadam se da konacno oslobadjamo ga.
Шта траже „Потомци ратника до 1918“ на комунистичком скупу? Полажу венце онима који су се борили против краља и против Отаџбине, за Коминтерну, Тита и партију. Доста лицемерја. Нисте ви никакви потомци него интересџије и калкуланти.
Srecko zna li kudeje