Rukomet žene: Poraz Feniksa i pobeda Vranja

Sedmo kolo Prve regionalne lige „Istok“ A za žene proteklo je u znaku pobede ŽRK Vranje i poraza RSU Feniks.

ŽRK Vranje je na svom parketu pobedio ekipu Žitorađe rezultatom 32:27, poluvreme 17:11.

Favorizovane Vranjanke bile su mnogo bolji rival od fenjerašica iz Žitorađe i njihova pobeda nije dolazila u pitanje, posebno u drugom poluvremenu kada je slomljen poslednji otpor gošći.

ŽRK Vranje se posle ovog kola probio na treću poziciju na tabeli sa sedam osvojenih bodova, a u narednom osmom koolu gostuje ekipi Aleksinca, osmoplasiranooj na tabeli sa svega dva osvojena boda.

RSU Feniks je poražen u Knjaževcu od favorizovanih Osica sa 24:35, poluvreme 9:19.

Rukometašice Feniksa pružile su nešto jači otpor drugoplasiranoj ekipi iz Knjaževca u drugom poluvremenu, ali je presudno bilo iskustvo domaćih rukometašica, pa su bodovi ostali u gradu na tri Timoka.

Posle ovog kola Feniks se nalazi na šestom mestu sa četiri boda, a u narednom osmom kolu rukometašice ovog vranjskoig kluba igraće na svom parketu protiv Mladosti iz Kuršumlije koja je peta na tabeli sa šest bodova.