Rukomet: Ni odlični Dodić nije sprečio PORAZ od Nemaca

Reprezentacija Nemačke u drugom kolu grupe „E“ na Svetskom šampionatu u rukometu u Švedskoj i Poljskoj, pobedila je selekciju Srbije sa 34:33, poluvreme 19:17.

„Orlovi“ su rezultatski stalno bili za petama Nemcima, ali nisu imali sreće da poravnaju rezultat, naročito u poslednjih 20 minuta meča, kada je u igru ušao odlični rukometaš iz Vranja Stefan Dodić koji je sjajnim asistencijama stvarao prilike da se dostigne voćstvo rivala koji važe za jednu od najboljih reprezentacija na ovom šampionatu.

Dodić je ulaskom u meč ubrzao igru „orlova“ i sa pet asistencija omogućio saigračima da izjednače rezultat, posebno u funišu meča kada Nemci nisu postigli gol u vremenu od pet minuta.

Na žalost, Radivojević, Ilić i ostali srpski rukometaši nisu uspeli da postignu golove i finiš susreta učine dramatičnim, a jedan od najzaslužnijih bio je nesavladivi golman Nemačke Birlem.

Vranjanac Dodić je pored asistencija nakon ulaska u igru postigao jedan gol i nad njim je načinjen sedmerac koji Ilić nije realizovao.

Reprezentacija Srbije naredni meč igra u utorak 17. januara protiv selekcije Katara.