Radnik odneo bodove iz Lučana

Mladost iz Lučana izgubila je susret sa Radnikom iz Surdulice u šestom kolu Super lige, rezultatom 0:2, poluvremne 0:0.

Surduličani su imali manji posed lopte na meču sa Lučancima, ali su pokazali da su bolji tim od domaće ekipe i brzim golom u nastavku susreta pobedili Mladost i osvojili tri važna boda.

Prvo poluvreme proteklo je u nadmoćnijoj igri gostiju iz Surdulice koji su imali veći broj izglednih šansi za golove, ali Subotić, oreščanin, Milovanović, Bogdanovski i Lukić nisu imali sreće da se upišu u strelce, dok je Mladost ugrozila gol Surduličana preko Jovanovića i Katanića.

Radnik je na početku drugog dela igre preko Milovanovića iskoristio priliku i došao u voćstvo u 46. minutu, a konačan rezultat postavio je Subotić u 58. minitu.

Bondžulić FOTO promo

Trener Radnika Igor Bondžulić ocenio je da je prvi gol prelomio susret.

Meč se lomio, bilo je bitno ko će prvi da postigne gol, mi smo idealno počeli drugo poluvreme za razliku od finiša prvog kada smo propustili šanse, ali je i Mladost imala svoje prilike – rekao je Igor Bondžulić.

Radnik je sa devet osvojenih bodova posle nekompletno odigranog šestog kola na četvrtom mestu na tabeli Super lige.

U narednom sedmom kolu sledećeg vikenda, Surduličani su domaćini Spartaku iz Subotice.