Radnik ispustio pobedu u Gornjem Milanovcu

Surdulički Radnik u 16. kolu Super lige igrao je u Gornjem Milanovcu sa domaćim Metalcem nerešeno 1:1, poluvreme 0:1.

Surduličani su ispustili pobedu u meču u kome su bili opasniji rival od domaćina, vodili do 78. minuta golom Hodžića u 24. minutu, a onda su nesmotrenošću odbrambenih igrača primili gol dvanaest minuta pre kraja, kada je igrač Metalca Šarić iz blizine postigao izjednačujući pogodak.

Trener Radnika Dušan Đorđević ocenio je nerešeni ishod u Gornjem Milanovcu kao najpravedniji.

Obe ekipe, Metalac i Radnik, nalaze se u donjem delu tabele, a prema prikazanim igrama zaslužuju gornji deo tabele. Znali smo da je Metalac mlada i poletna ekipa, bilo je teško, ali smo prvi dali gol. Uspeli su domaćini da izjednače, a mi smo propustili izgledne prilike da dođemo do celog plena, pa je nerešeno najpravedniji ishod, rekao je Đorđević.

Radnik se posle ovog kola nalazi na 12. mestu na tabeli sa 15 bodova, a superligašima predstoji dvonedeljna pauza zbog poslednje dve utakmice reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za svetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.