Radnik bez snage na Bagdali

Surdulički Radnik u 8. kolu Super lige poražen je u Kruševcu od domaćeg Napretka sa 1:0, poluvreme 0:0.

Gol odluke za Kruševljane postigao je Jovanović u 57. minutu, a asistent strelcu jedinog gola na meču bio je Mlađan Stevanović, donedavno fudbaler i kapiten vranjskog Dinama.

Surduličani su u prvih desetak minuta imali inicijativu, Janjić je propustio šansu u četvrtom minutu, a nešto kasnije šut iz blizine Bogdanovskog završio je u rukama golmana Napretka Vasiljevića.

Domaći su od 30. minuta preuzeli inicijativu, napadali su uglavnom iz polukontri, pa je Kunić u 41. minutu pogodio stativu, a u 45. šutirao pored gola.

FOTO promo

Drugo poluvreme pripalo je Napretku, Radnik bez Oreščanina, Stojanovića i Milovanovića kao da nije imao dovoljno snage da se suprostavi rivalu, pa je iskoristio jednu od nekoliko prilika i ostao neporažen na svojoj Bagdali.

Trener Radnika Igor Bondžulić priznao je zaslužen poraz u Kruševcu.

Do gola utakmica je bila borbena, bez izrazitih šansi na obe strane, isključujući Kunićevu pred kraj prvog poluvremena. Znali smo da će biti teško, serija Napretka na domaćem terenu je nastavljena. Znali su kruševljani kako da odigraju, napadali su iz polukontri i u finišu mogli su da stignu i do ubedljivije pobede – ocenio je trener Bondžulić.

Radnik se nakon nepotpunog 8. kola nalazi na osmom mestu na tabeli sa devet osvojenih bodova, a u narednom, 9. kolu, u Surdulici dočekuje Vojvodinu iz Novog Sada.