Pčinja uzela bod u Svilajincu – DINAMO umesto utakmice zakazao KONFERENCIJU

Nastavak prvenstvene trke za bodove u Srpskoj ligi „Istok“ obeležilo je istupanje vranjskog Dinama iz ovogodišnjeg šampionata, pa je 16. kolo prolećne polusezone proteklo u znaku nerešenog rezultata Pčinje iz Trgovišta sa Radničkim u Svilajincu, trećeplasiranim timom na tabeli.

Utakmica između Sloge iz Leskovca i Dinama zakazana za subotu petog februara nije odigrana, jer je Dinamo istupio iz takmičenja, što je u izjavi za InfoVranjske potvrdio Dragan Antić Recko, šef stručnog štaba vranjskog srpskoligaša.

Dopisom sam obavestio Fudbalski savez Regiona Istočne Srbije (FS RIS) da se Dinamo neće takmičiti u nastavku šampionata iz finansijskih razloga za koji je glavni krivac Grad Vranje. O svim detaljima upoznaćemo medije na konferenciji za novinare u sredu devetog parta, rekao je Antić.

Pčinja iz Trgovišta, drugi srpskoligaš iz Pčinjskog okruga, igrala je u Svilajnincu nerešeno 1:1 sa domaćim Radničkim, iznenadivši rivala hrabrom i dobrom igrom na stadionu kraj Velike Morave.

Pčinja je povela golom Arsića u 42. minutu, bila je na domaku pobede i osvajanja tri boda, ali je u drugom poluvremenu Blagojević uspeo da poravna rezultat i postavi konačan ishod ovog meča.

Posle ovog kola Pčinja zauzima 11. poziciju na tabeli Srpske lige „Istok“ sa 17 bodova.

U narednom 17. kolu, Pčinja u Trgovištu dočekuje ekipu Trajala iz Kruševca, lidera na tabeli sa 37 osvojenih bodova.