Odbojka: ŽOKICE startovale pobedom

Ženski odbojkaški klub Vranje u 12. kolu nastavka šamšionata u Prvoj „B“ ligi, a prvom meču prolećne polusezone, pobedio je na svom parketu u Sportskoj hali ekipu Panonije iz Bačke Palanke sa 3:1, po setovima 25:12, 18:25, 25:16, 25:23.

Vranjanke su posle ubedljivog trijumfa u prvom setu dozvolile gošćama iz Bačke Palanke da dobiju drugi set, ali su u nastavku susreta pružile odlične partije u drugom i trećem setu i stekle veliku prednost.

Odbojkašice Panonije su u četvrtom odlučujućem setu pružile snažan otpor „žokicama“, pa su brojni gledaoci prisustvovali dramatičnom finišu koji je ipak pripao ŽOK Vranje rezultatom 25:23, a za konačnih 3:1 i važna tri boda u nastavku prvenstvene trke.

ŽOK Vranje posle ove utakmice na tabeli Prve „B“ lige zauzima četvrto mesto sa 29 bodova, koliko ima i trećeplasirana ekipa Leskovca 98, a sa dva boda manje od Zlatibora na drugoj poziciji i sa četiri boda manje od prvoplasiranog Valjeva.

U narednom 13. kolu, ŽOK Vranje gostuje u Kragujevcu, gde igra protiv domaće ekipe Smeč 5 koja je osma na tabeli sa 11 bodova.