Odbojka: Žokice“ pale u taj-brejku

Ženski odbojkaški klub Vranje u 17. kolu Prve „B“ lige poražen je u Beogradu od domaće Sterije rezultatom 2:3, po setovima 21:25, 25:22, 25:23, 18:25, 15:13.

U borbenom i krajnje neizvesnom meču, Vranjanke su dobile prvi set, usledila su dva dobijena seta Beograđanki, «žokice» su se vratile u igru pobedom u četvrtom setu, ali su poklekle posle velike drame u petom setu.

Poraz u Beogradu udaljio je ŽOK Vranje od osvajanja treće pozicije na tabeli koje vode u viši rang, Prvu ligu, jer su Vranjanke posle ovog kola četvrte na tabeli Prve «B» lige sa 38 bodova, četiri boda manje od trećeplasiranih Valjevki i pet bodova manje od drugoplasiranog Zlatibora iz Čajetine.

U narednom 18. kolu ŽOK Vranje ima priliku za popravni, jer na svom parketu u Sportskoj hali dočekuju ekipu Gimnazijalca iz Kraljeva, koja je na pretposlednjem 11. mestu na tabeli sa devet osvojenih bodova.