Odbojka žene: „Žokice“ poražene u gostima

ŽOK Vranje i OK Panda, ženski odbojkaški klubovi iz Vranja, u prvom kolu Druge lige „Istok“ postigli su polovičan uspeh, „žokice“ su poražene u gostima, dok su «pandice» zabeležile pobedu kao domaćini.

ŽOK Vranje je poražen u Nišu od domaće Desetke rezultatom 3:1, po setovima 25:14, 25:17, 25:27, 25:21.

Nišlike su bile bolje u prva dva i poslednjem, četvrtom setu, a nada u preokret za Vranjanke pojavila se u trećem setu koji je pripao odbojkašicama iz Vranju, koje već u narednom drugom klu na svom parketu u Sportskoj hali dočekuju ekipu Jagodine, poraženu na startu šampionata u Vranju od OK Panda.

Odbojkašice Pande su slavile u Vranju protiv Jagodine sa 3:0, po setovima 25:6, 25:17, 25:19.

Pobeda domaćih odbojkašica u maloj sali Sportske hale u Vranju nije nijednog trenutka dovedena u pitanje, Panda je bila bolja i dobila sva tri seta.

U narednom drugom kolu, OK Panda je gost odbojkašicama Stampeda u Nišu koje su u novoj prvenstvenoj sezoni startovale porazom.

Podsećamo, poslednjom reorganizacijom takmičarskih rangova u Srbiji Druga liga «Istok» je treći rang takmičenja u ženskoj odbojci, ispred su Super liga, koja je u prvom rangu, i Prva liga koja je u drugom rangu.