Odbojka žene: Žokice osvojile Zlatibor

Ženski odbojkaški klub Vranje u 19. kolu Prve „B“ lige savladao je Zlatibor iz Čajetine sa 3:2, po setovima 14:25, 13:25, 25:23, 25:19, 15:8.

Vranjanke su loše počele derbi gornjeg dela tabele, izgubile su prva dva seta u indisponiranoj igri, što su odbojkašice Zlatibora znalački iskoristile.

U trećem setu Vranjanke su potpuno promenile igru, živnule su i dobile taj i četvrti set i zahvaljujući tom preokretu dobile priliku da u taj brejku zabeleže važnu pobedu i ostanu u trci za osvajanje jednog od tri prva mesta i plasman u najviši rang ženske odbojke, Prvu ligu Srbije.

ŽOK Vranje posle ovog kola zauzima četvrtu poziciju na tabeli sa 43 osvojena boda, četiri manje u odnosu na trećeplasirani Zlatibor.

U narednom 20. kolu, drugog aprila, Vranjanke gostuju u Obrenovcu, gde ih dočekuje domaći TENT 2, ekipa koja se nalazi na sedmom mestu na tabeli sa 21 osvojenim bodom.